Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/canpolbabies/public_html/wp/wp-content/themes/lovi/includes/eut-dynamic-css.php on line 1232

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/canpolbabies/public_html/wp/wp-content/themes/lovi/includes/eut-dynamic-css.php on line 1233

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/users/canpolbabies/public_html/wp/wp-content/themes/lovi/includes/eut-dynamic-css.php on line 1234

FAQ

W jaki sposób działa laktacja u kobiet?

Dziecko podczas karmienia uciska językiem brodawkę piersi mamy i tym stymuluje zakończenia nerwów czuciowych w brodawce i otoczce.

Bodźce z brodawki sutkowej przekazywane są do przysadki mózgowej mamy. Przysadka uwalnia prolaktynę, hormon odpowiedzialny za produkcję pokarmu. Następnie uwalnia się oksytocyna – hormon, który odpowiada za wypływ mleka. Pokarm kanalikami mlecznymi jest transportowany w kierunku brodawki i jamy ustnej dziecka.

Czym wyróżniają się nowe laktatory LOVI?

LOVI Expert 3D PRO oraz LOVI Prolactis 3D SOFT posiadają innowacyjny lejek 3D najbliższy naturalnemu karmieniu. Lejek 3D to przełomowe rozwiązanie. W odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę.

Lejek otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach.

Równomierny, delikatny ucisk stymuluje wydzielanie się prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka, powodując szybki i naturalny wypływ mleka, bez dyskomfortu.

Który z laktatorów LOVI wybrać?

Laktator LOVI Expert 3D PRO to idealny laktator dla mam, które starają się przygotować do macierzyństwa najlepiej jak to możliwe. Są jednak sytuacje, których nie mogą przewidzieć, np. czy urodzi naturalnie czy przez cesarskie cięcie, czy dziecko od początku będzie mogła karmić piersią, czy nie pojawią się problemy z karmieniem.

Jest przeznaczony głównie dla  mam, które mają problemy z karmieniem piersią takie jak  ból brodawek, nawał mleczny, zastój pokarmu czy zapalenie piersi lub też urodziły przez cesarskie cięcie i chcą wywołać laktację.

Ten laktator:

 • jest wyjątkowo skuteczny, dzięki dedykowanej ażurowej osłonie lejka 3D, która umożliwia kontrolę siły nacisku na brodawkę, co wpływa na skuteczność w problemach laktacyjnych i pobudzeniu laktacji po cesarskim cięciu
 • Zapewnia komfortowe odciąganie – w półleżącej pozycji, wygodnej szczególnie po cesarskim cięciu, dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka
 • Jest używany na oddziałach położniczych i został pozytywnie oceniony przez mamy (rozwiązał problem laktacyjny u 75% mam!)

Po ustąpieniu problemów laktacyjnych laktator Expert 3D PRO może być laktatorem na codzienne użytkowanie.

Laktator LOVI Prolactis 3D SOFT jest świetnym wyborem dla mam, którym potrzebują laktatora w sytuacjach, gdy nie będzie mogła nakarmić dziecka piersią i chcą odciągnąć pokarm na zapas. Przyda się wówczas w sytuacji, gdy mama musi wyjść z domu lub w trakcie podróży z dzieckiem. Jest też idealny, jeśli partner również pragnie nakarmić dziecko, by poczuć bliskość albo też w nocy, gdy mama potrzebuje snu.

Ten laktator jest:

 • jest szybki, bez martwienia się o ilość pokarmu dla dziecka – w 10 minut laktator może odciągnąć nawet 100 ml mleka
 • delikatny, dzięki silikonowemu miękkiemu lejkowi w systemie 3D, który dopasowuje się do piersi i ustawia brodawkę w prawidłowy sposób otaczając ją z każdej strony, podobnie jak usta dziecka
 • skuteczny, dzięki zastosowaniu systemu uciskowego 3D, który przede wszystkim uciska brodawkę, pracując tak jak dziecko i powodując naturalny wypływ mleka Poszukują laktatora, który pozwoli im w sposób delikatny i efektywny odciągnąć mleko, aby nie musiała rezygnować ze swoich planów.

Jeśli mama potrzebuje laktatora wyłącznie od czasu do czasu i poszukuje wersji ekonomicznej, to może skorzystać z laktatora ręcznego LOVI Expert, który również posiada przełomowy lejek 3D.

Czym się różnią między sobą laktatory Expert 3D PRO i Prolactis 3D SOFT?

Oba nowe laktatory LOVI posiadają innowacyjny lejek 3D, który w odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka, powodując szybki i naturalny wypływ mleka, bez dyskomfortu.

Laktatory są przeznaczone na różne sytuacje:

 • Expert 3D PRO to laktator na problemy laktacyjne oraz do pobudzenia laktacji po cesarskim cięciu. Jest używany na oddziałach położniczych i został pozytywnie oceniony przez mamy. Wg badań pomógł rozwiązać problem laktacyjny 75% mam! Miękki silikonowy lejek 3D posiada dedykowaną ażurową osłonę, która umożliwia kontrolę siły nacisku na brodawkę, przez co zwiększa skuteczność działania. Ma możliwość komfortowego odciągania w półleżącej, wygodnej szczególnie po cesarskim cięciu, dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka. Jest najcichszym z laktatorów LOVI i dodatkowo posiada funkcję wyciszenia klawiszy oraz funkcję zatrzymania odciągania w razie potrzeby.
 • Prolactis 3D SOFT to laktator na codzienne wsparcie w laktacji w razie potrzeby odciągnięcia pokarmu na zapas. Jest szybki, a także delikatny, dzięki miękkiemu silikonowemu lejkowi w pełnej osłonie. Ma niewielką ilość części, więc jest wyjątkowo łatwy do mycia. To idealny wybór dla mam bez większych problemów laktacyjnych, na codzienne odciąganie pokarmu.

Zarówno laktator Expert 3D PRO jak i Prolactis 3D SOFT mają wbudowany akumulator oraz posiadają kabel USB, co umożliwia ładowanie nawet przez powerbank. To pozwala na komfortowe i skuteczne odciąganie w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Czym różni się nowy laktator Expert 3D PRO od poprzedniej wersji laktatora Expert?

Zarówno laktator Expert 3D PRO jak i Expert posiadają przełomowy lejek 3D, który w odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka, powodując szybki i naturalny wypływ mleka, bez dyskomfortu.

Nowy laktator Expert 3D PRO wyróżnia się nowoczesnym designem, stylistyką i kolorystyką. Posiada duży, bardzo intuicyjny, ale jednocześnie elegancki wyświetlacz.

Intuicyjnie odlicza czas odciągania w górę – od 0 minut do 30 minut, a także posiada funkcję zatrzymania odciągania w razie potrzeby.

Jest wyjątkowo cichy – jest najcichszym z laktatorów LOVI.

Nowy laktator jest lekki i posiada nie tylko akumulator, ale i kabel USB, co umożliwia ładowanie nawet przez powerbank. Przez to w zestawie nie ma już rączki do laktatora ręcznego, gdyż pozostałe funkcję nowego laktatora pozwalają na komfortowe i skuteczne odciąganie w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W zestawie można znaleźć torbę do przechowywania i przenoszenia w nowym zgodnym z trendami kolorze pasującym do laktatora.

Czym różni się nowy laktator Prolactis 3D SOFT od poprzedniej wersji laktatora Prolactis?

Laktator Prolactis 3D SOFT jest bardzo innowacyjny. W odróżnieniu od poprzednika posiada przełomowy lejek 3D, który w odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka, powodując szybki i naturalny wypływ mleka, bez dyskomfortu.

Lejek w nowym laktatorze jest wykonany z wyjątkowo miękkiego silikonu. Dopasowuje się do piersi  i ustawia brodawkę w prawidłowy sposób otaczając ją z każdej strony, podobnie jak usta dziecka. To oznacza, że lejek jest odpowiedni do różnych rozmiarów piersi czy brodawek.

Dodatkowo nowy laktator Prolactis 3D SOFT wyróżnia się nowoczesnym designem, stylistyką i kolorystyką. Posiada duży, bardzo intuicyjny i jednocześnie elegancki wyświetlacz.

Intuicyjnie odlicza czas odciągania w górę – od 0 minut do 30 minut.

Nowy laktator posiada więcej poziomów mocy na każdą z dwóch faz, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb mamy, a jednocześnie jest cichszy od swego poprzednika.

Nowy laktator jest lekki i posiada akumulator oraz kabel USB, co umożliwia ładowanie nawet przez powerbank. To pozwala na komfortowe i skuteczne odciąganie w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W zestawie można znaleźć wygodną i modną torbę-plecak do przechowywania i przenoszenia w kolorze pasującym do laktatora.

Do laktatora dodatkowo jest dołączony dynamiczny smoczek LOVI do karmienia, co razem z butelką LOVI Medical+ tworzy zestaw niezaburzający odruchu ssania.

Kiedy i jak użyć laktatora LOVI Expert 3D PRO po cesarskim cięciu?

Rodzaj porodu nie jest czynnikiem, który decyduje o karmieniu piersią, jednak po zabiegu cesarskiego cięcia organizm kobiety często reaguje z opóźnieniem na pobudzenie laktacji.

Po cesarskim cięciu zdarza się, że dziecko musi być przez pewien czas oddzielone od matki. W tym czasie warto zadbać o rozbudzenie laktacji za pomocą laktatora i skorzystać z laktatora LOVI Expert 3D PRO.

 • Pierwsza stymulacja laktacji laktatorem powinna wystąpić w pierwszej godzinie po porodzie.

Jej celem jest odciągnięcie z piersi matki – siary. Czynność należy powtórzyć dwu-trzykrotnie.

 • Aby utrzymać laktację, pokarm należy odciągać co 2-3 godziny w sesjach trwających po 15 minut (minimum 6-8 razy w ciągu dnia). Na początek będą to niewielkie ilości pokarmu, jednak w miarę upływu czasu i ściągania mleka, pokarmu będzie coraz więcej. Jeśli istnieje możliwość odciągania pokarmu przy dziecku, należy to robić, gdyż widok dziecka pobudza laktację.
 • Przystawienie do piersi, nawet jeśli malec mało ssie, może zdziałać zadziwiająco wiele na rzecz rozbudzenia laktacji. Już sam widok dziecka, brzmienie jego płaczu, a szczególnie przytulenie, jest silnym bodźcem do Produkcji mleka.

W przypadku, gdy dziecko nie zostało oddzielone od mamy, najpierw należy podjąć próby przystawienia dziecka do piersi na żądanie. A dopiero wówczas, gdy po wielu próbach uzyskanie laktacji się nie powiodło, należy zastosować stymulację laktatorem.

Czy lejek z laktatorów LOVI pasuje do każdej piersi?

Lejek 3D w obu laktatorach LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT jest wykonany z bezpiecznego, wyjątkowo miękkiego silikonu. Lejek 3D w odróżnieniu od lejków klasycznych, działa nie tylko poprzez ssanie, ale przez ucisk brodawki. Dopasowuje się do piersi  i ustawia brodawkę w prawidłowy sposób otaczając ją z każdej strony, podobnie jak usta dziecka

To oznacza, że nie ma zatem potrzeby zmiany rozmiaru lejka i lejek dostępny w laktatorach LOVI będzie odpowiedni do różnych rozmiarów piersi czy brodawek.

Czy laktatory LOVI działają na baterie i zasilacz?

Nowe laktatory LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT posiadają wbudowany jest akumulator, który po naładowaniu wystarcza średnio na trzy sesje odciągania. Dodatkowo każdy z laktatorów posiada kabel USB, który łatwo można podłączyć do źródła zasilania np. powerbanku. Daje to możliwość skorzystania z laktatora w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Czy laktatory LOVI działają w zakresie dwufazowym?

Tak. Nowe laktatory LOVI nie tylko posiadają przełomowy lejek 3D, najbliższy naturze, który nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę, pracując podobnie jak język i usta dziecka, co powoduje naturalny wypływ mleka, ale dodatkowo mają dwie fazy działania:

 • faza 1: stymulacja naśladuje szybkie ruchy dziecka pobudzające wypływ mleka,
 • faza 2: głębokie odciąganie odzwierciedla efektywne pobieranie pokarmu

Fazy można łatwo przełączyć na czytelnym i intuicyjnym wyświetlaczu w obu laktatorach LOVI.

Czy da się przekształcić laktator LOVI z jednej piersi na dwie piersi?

Laktatory LOVI to laktatory przeznaczone na jedną pierś, jednak zarówno laktator Expert 3D PRO jak i Prolactis 3D SOFT są bardzo skuteczne i szybkie, dzięki lejkowi 3D. Lejek 3D, w odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale i uciska brodawkę, co powoduje szybki wypływ mleka bez poczucia dyskomfortu. Przez to odciąganie zajmuje bardzo niewiele czasu.

Z tego powodu laktatory LOVI mogą skutecznie zastąpić laktator na dwie piersi, gdyż odciąganie mleka, dzięki technologii 3D zajmuje bardzo niewiele czasu.

Dodatkową zaletą jest mała waga laktatora LOVI na jedną pierś, a dzięki dołączonej torbie oraz wbudowanemu akumulatorowi laktator można łatwo zabrać ze sobą i skorzystać poza domem.

Czy laktatory LOVI mają w opakowaniu wersje ręczne?

Nowe laktatory LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT są laktatorami elektrycznymi i nie mają w zestawie dołączonej rączki do laktatora ręcznego. Są jednak bardzo lekkie, a dołączone do zestawu torby pozwalają na swobodne przenoszenie.

W obu laktatorach wbudowany jest akumulator, który po naładowaniu wystarcza średnio na trzy sesje odciągania. Dodatkowo każdy z laktatorów posiada kabel USB, który łatwo można podłączyć do źródła zasilania np. powerbanku.

To daje możliwość skorzystania z laktatora w każdej sytuacji, bez potrzeby zmiany na laktator ręczny, a odciąganie jest zdecydowanie bardziej efektywne i szybsze.

Jeśli jednak laktator ręczny jest konieczny, to w ofercie LOVI można znaleźć laktator ręczny Expert z lejkiem w tej samej technologii 3D.

Czy laktatory LOVI są ciche?

Oba laktatory LOVI są ciche i można ich używać nawet w nocy, nie budząc śpiących. Jeszcze bardziej wyróżnia się tu laktator LOVI Expert 3D PRO, który jest najcichszym laktatorem LOVI, a dodatkowo posiada funkcję wyciszenia klawiszy funkcyjnych.

Czy można zalać laktator LOVI mlekiem?

Oba laktatory LOVI posiadają zaworki antyzwrotne. To oznacza, że nie ma takiej możliwości, by odciągane mleko dostało się do bazy laktatora i ją zalało.

Dodatkowo laktatora Expert 3D PRO można używać w pozycji półleżącej, wygodnej szczególnie po cesarskim cięciu, dzięki specjalnej konstrukcji lejka, która zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka. Jedynie na brzegu lejka mogą pozostać krople mleka, które w ostatniej fazie odciągania mogły spłynąć na dół lejka, zaleca się zatem ostrożne odstawienie lejka od piersi.

Czy można dokupić do laktatorów LOVI części zamienne?

Tak, części zamienne (elementy silikonowe) do laktatora LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT są dostępne w wybranych sklepach, choć mogą się zdarzyć chwilowe przerwy w dostępności. Dodatkowo części ulegające najszybszemu zużyciu podczas pracy naszych laktatorów zostały dołączone do zestawu jako zapasowe.

Jak długo mogę używać laktatora LOVI nieprzerwalnie, np. jeśli używam go naprzemiennie z koleżanką?

Oba nowe laktatory LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT odliczają czas odciągania w górę do 30 minut, można jednak odciągać dłużej w zależności od potrzeb.

Laktator należy traktować jak przedmiot do użytku osobistego, gdyż wiele części laktatora ma bezpośredni kontakt z mlekiem mamy, z tego powodu nie jest rekomendowane używanie naprzemienne z inną mamą.

Co znajduje się w zestawie laktatorów LOVI?

Zestaw obu nowych laktatorów LOVI Expert 3D PRO oraz Prolactis 3D SOFT to pełne wsparcie w karmieniu piersią. W każdym zestawie nowych laktatorów LOVI znajdują się:

 1. Elementy laktatora:
 • silikonowy lejek 3D
 • osłona lejka 3D (Prolactis 3D SOFT) lub ażurowa osłona lejka 3D (Expert 3D PRO)
 • baza laktatora
 • wężyk
 • adapter do butelki
 • podstawka pod butelkę
 1. Butelka LOVI Medical+ z dynamicznym smoczkiem LOVI – bezpieczna dla dziecka karmionego piersią, bo nie zaburza odruchu ssania*:
 • Butelka LOVI Medical+ 150 ml
 • Dynamiczny smoczek LOVI mini 0m+
 • Dysk uszczelniający, nakrętka i kubek do pojenia
 1. Dodatkowe akcesoria wspierające karmienie piersią:
 • Wkładki laktacyjne LOVI Discreet Elegance (próbki)
 • Poradnik „Szkoła karmienia piersią”
Używamy plików cookie, aby usprawnić Twoją wizytę na naszej stronie i polepszania jakości świadczonych usług. Przeczytaj naszą Politykę prywatności i Politykę cookies, aby dowiedzieć się więcej.